SIK SORULAN SORULAR

S. Dubai Vize başvuru süreci kaç gün sürer?

C. Cuma ve Cumartesi günleri BAE ülkelerinin resmi tatil günleridir. Bu günler haricinde yapılan başvurular yaklaşık 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlanır. 

S. Başvuru saati var mıdır?

C. Başvurular gün içerisinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında alınmaktadır.16:00’dan sonra yapılacak başvurular ertesi gün işleme alınacaktır. 

S. Vizem çıkmadığı takdirde yatırdığım ücret iade edilir mi?

C. Hayır, yatırılan ücret iade edilmez.

S. Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?

C. Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir. Bu süre içinde 29 gün kalış izni vardır.

S. Dubai için alınan kaç çeşit vize vardır?

C. Turistik ve transit olacak şekilde 2 çeşit vize vardır. Dubai’ye turistik amaçlı ziyaretleriniz için tek girişli, çok girişli, kısa ve uzun vize verilir. Diğer bir vize ise transit vize olup 96 saat geçerlidir. Transit vize aktarmalı uçuşlarda ve terminal değiştirirken gerekmektedir.

S. www.dubaivizeservisi.com adresinden vize alma işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir?

C. Öncelikle ana sayfada bulunan talimatlar izlenerek gerekli belgeler ( vize başvuru formu, 1 adet arka fonu beyaz fotoğraf, pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının renkli taratılmış hali ile tarafınızdan imzalanmış şartlar ) hazırlanır. Hazırlanan evraklar sisteme kaydedilir. Vize ücretinin ödenmesinden sonra Dubai vizeniz 1 ile 3 iş günü arasında sonuçlanacaktır. 

S. Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

C. Ödemeyi banka havalesi, nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

S. 29 günlük kalış süremi aştığım takdirde ne olur?

C. Yolcu Dubai’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 29 (Yirmi Dokuz) gün içinde ülkeden çıkış yapmak zorundadır. Vize süresinin dolmasına karşın yolcunun Dubai/BAE ‘den çıkış yapmaması durumunda İnova Org.Sey.Turizm İç ve Dış Tic.Ltd.Şti. Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından yolcu başına 3.000 USD cezaya çaptırılacak olup, rücu eden bu ceza İnova Org.Sey.Turizm İç ve Dış Tic.Ltd.Şti. tarafından yolcudan yada firmadan tahsil edilecektir.

S. Dubai Vize kalış süremi (29 gün) Dubai’deyken uzatabilir miyim?

C . Dubai Vize süresi uzatılamamaktadır. Ülkeden çıkış yapılıp, yeniden vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

S. Dubai vizem pasaportuma işlenecek mi?

C. Dubai vizesi elektronik ortamda hazırlanıp bilgisayar sistemine kaydedilmektedir. Vizeniz size mail yoluyla iletildikten sonra bir çıktısını alıp pasaportunuzun arasında muhafaza edebilirsiniz. Dubai‘ ye giriş yapmadan önce pasaport polisine pasaport ve vize evrağınızı beyan ettikten sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz. 

S. Türkiye’de yaşıyorum ve yabancı uyrukluyum. Dubai vizesi alabilir miyim?

C. Irak, Suriye, Filistin, Yemen, Afganistan vatandaşları kesinlikle vize alamamaktadır. Türkiye’de ikamet eden veya çalışan yabancı diğer ülke vatandaşları Dubai vizesi alabilir. Yabancı vatandaşlar, Türkiye’de ikametgah tezkeresi ile en az 6 ay konaklamamış olması zorunludur. Diğer evraklara(Pasaportun taratılmış renkli kopyası, renkli taratılmış fotoğraf, vize formu) ilave olarak ikametgah tezkeresinin renkli taratılmış (resimli kısım ve geçerlilik süre sayfası) sayfalarının gönderilmesi gerekmektedir.

S. 18 yaşından küçüğüm vize alabilir miyim?

C. 18 yaşından küçük olanlar 1.derece aile bireylerinden biriyle (anne veya baba) seyahat etmeyecekse vize alamaz. Okul gezisiyle katılım olduğu takdirde 18 yaşından küçükler vize alabilir. Bunun için okuldan seyahat ile ilgili antetli kağıda yazılmış yazı ve öğrenciden sorumlu öğretmenin kimlik belgeleri ile birlikte başvuru yapılarak Dubai vizesi alınmaktadır. 

S. Pasaportumda İsrail giriş-çıkış kaşem mevcut. Dubai’ye girişte sorun olur mu?

C. İsrail giriş-çıkış kaşesi olan pasaportlara vize alınabilir fakat Dubai polisi ülkeye girişte kaşeyi fark ettiği takdirde yolcuyu sınırdışı edebilir. Böyle bir durum ile karşılaşılmaması için İsrail giriş-çıkış kaşesinin bulunduğu pasaportun değiştirilmesi önerilir.

 

S. Dubai turistik vize başvurularında Dubai Konsolosluğu’ndan randevu almak zorunlu mudur?

 

C. Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahipleri vize alarak Dubai’ye seyahat edebilirler. Dubai turistik vize başvurusu online olarak yapılan elektronik bir vize çeşididir.  Dubai vize başvurusuna Dubai Göçmenlik bürosu üzerinden işlem yapılmaktadır. Dubai vize başvurunuzda sizden istenen evrakları sisteme online yükleyerek veya e-mail ortamında göndermeniz yeterli olup, vize başvurunuz Dubai göçmenlik bürosu yetkili acentası olarak tarafımızdan işleme alınacaktır. Dubai vizesi başvuru işlemi Dubai Göçmenlik Bürosu’ndan elektronik olarak yapıldığı için Dubai Konsolosluğu’ndan randevu alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

 

S. Dubai vize başvurumu randevuya şahsen gelmeme gerek kalmadan yapabilir miyim?

 

C. Dubai bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmekte olup hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde Dubai vizesinden muaftırlar. Dubai vize başvurunuzu yetkili kurumumuz aracılığı ile başvuruya şahsen gelmenize gerek kalmadan online olarak yapabilirsiniz. Dubai elektronik vizesi (e-vize) Dubai Göçmenlik Bürosu yetkili acentamız üzerinden online olarak yapılmaktadır. Dubai vize başvurusuna şahsen gelmeniz gerek kalmadan vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

S. Dubai turistik vize başvurumu seyahatten ne kadar süre önce yapmalıyım?

 

C. Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve oturum izni olan yabancı pasaport sahibi vatandaşlar Dubai vize başvurularını seyahatlerinden en fazla 1 ay öncesinden vize başvurusunu yapabilirler. Dubai’ye turistik seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de otumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler en az 1 hafta öncesinden Dubai turistik vize başvurusu yapmaları tavsiye edilmektedir.

Dubai turistik vizesi çıktıktan sonra 58 gün geçerliliği olan vizedir. Dubai turistik vizesine başvuru yapılırken geçerlilik süresine dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

S. Dubai turistik vize ücreti nedir? Kimlerden vize ücreti alınmaz?

 

C. Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de en az 6 ay geçerli oturumu olan yabancı pasaport sahiplerine Dubai turistik vize işlem ücreti kişi başı 115 USD’dır. Dubai turistik vize ödemesini, Dubai başvuru merkezimize online olarak yatırabilirsiniz. Dubai’ye seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği vatandaşları Dubai’ye vize almadan seyahat etmekte olup, Dubai vize ücretinden muaftırlar. Dubai turistik vize başvurularında yaş ayırımı veya herhangi bir ücret indirimi yapmadan tam ücret ödenmesi gerekmektedir.

 

S. Dubai’den vize reddi aldım. İtiraz hakkım var mıdır? Tekrar ne zaman başvuru yapabilirim?

 

C. Dubai turistik vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler başvurularını yetkili başvuru merkezimizden yapabilirler. Dubai turistik vize başvurularında kişinin ret alma sebepleri şunlardır.

  1. Daha önceki  Dubai seyahatinizde ülke topraklarından kalış sürenizi aşma durumunda Dubai Göçmenlik Ofisi sizi kaçak olarak rapor eder ve bir sonraki vize başvurunuzda ret alma olasılığınız yükselir.

  2. Dubai’de kısa süreli veya uzun süreli geçerli oturumunuz varsa Dubai turistik vize başvurusu yaptığınızda Dubai Göçmenlik Ofisi sizin oturumunuzu sistemde gördüğü için vize başvurunuzu ret olarak karar verir.

  3. Geçerli Dubai turistik vizeniz varken yeni bir vize başvurusu yapmanız durumunda vize başvurunuz ret olur.

  4. Dubai turistik vize başvurunuzu yaptıktan sonra işlemde olan vize başvurunuz üzerine tekrar vize başvurusu yapma durumunuzda da her iki vizeniz ret olarak sonuçlanır.

  5. Daha önceki Dubai turistik vize seyahatinizde Dubai Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşenizi sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz ret  ile sonuçlanabilir.

  6. Yukarıdaki sebeplerden dolayı ret alma durumunda Dubai turistik vize başvurunuz Dubai göçmenlik ofisi üzerinden mail ortamında gönderildiği için itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Dubai turistik vize başvurunuzu tekrar yapma hakkınız bulunmaktadır.Göçmenlik Bürosu Yetkili acentası olarak tüm bu konularda sizlere yardımcı olunmaktadır.

 

S. Dubai’den alacağım vize ile Abu Dhabi veya diğer emirliklere seyahat edebilir miyim?

 

C. Dubai turistik vize başvurusu yapan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları almış oldukları Dubai turistik vizesi ile vizenin çıktığı tarih itibariyle 58 gün içerisinde vizelerini kullanmaları gerekmektedir. Dubai vizeniz ile ülkeye giriş yaptıktan sonra 29 gün kalma hakkınız bulunmaktadır. Sahip olduğunuz Dubai vizesi ile geçerli tarihler arasında Birleşik Arap Emirliği’ne ait 7 Emirliğe Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn’ne seyahat edebilir veya emirlikler arası seyahat edebilirsiniz.
 

S. Dubai turistik vize başvurusunda evlenme sebebiyle soyadım değişti, pasaportumdaki eski soyadımın ile vize başvurusunda bulunabilir miyim ?

 

C. Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları evlenme nedeniyle soyadını pasaportlarında değiştirmedilerse mevcutta yazan hali ile başvuru yapıp Dubai vizelerini alabilirler. Onaylanan vizedeki isim-soyisim ile pasaporttaki isim-soyisim aynı olmalıdır.


S. Dubai’den geçen bir gemi turuna katıldım. Vize almam gerekli midir?

C. Cruise turu yapan yolcuların ülkeye giriş yapmasa bile transit Dubai vizesi (96 saat) alması zorunludur.