top of page

Dubai - COVID-19 sonrası iş fırsatları

Güncelleme tarihi: 27 Eki 2020Güçlü bir patojen, son zamanlardaki normları ve inançları sonsuza kadar değiştirdi. Yıkılmaz olma düşüncesinin bir efsane olduğunu az çok biliyor muyduk?

COVID-19, dünya ekonomisinin hemen hemen tüm sektörlerini taradı ve dünya gücü ve ilerlemesinin süper sistemini felç etti. Sağlık, eğitim, finans ve çok daha fazlası gibi iş sektörleri krizde ayakta kalmak için uğraşıyor. Eski çalışma ve iş yapma yöntemleri artık mevcut değil. İlerlemek için değişikliklere uyum sağlamak zorunda kalacağız.Dünya'daki birçok ülke gibi Birleşik Arap Emirlikleri de pandeminin etkisinden kurtulamadı. Evler, mikropların yayılmasını engellemek için yeni ofis alanlarına dönüşürken turizm büyük bir darbe aldı. Dubai'de, işletmelerin bu tür zor zamanlarda ilerlemelerine yardımcı olacak bazı iş fikirlerini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Güvenli seyahat ve profesyonel BAE vize hizmetleri arıyorsanız, www.dubaivizeservisi.com adresini ziyaret edin.

Bir şeyi çok net bir şekilde öğrenmemiz ve anlamamız gerekiyor - işletmeler sonsuza dek değişecek. İş fikirleri, çalışma yolları ve sonuç elde etme yolları, tüm dünyada büyük bir dönüşüm altında. Dubai'de yeni bir iş kurma istiyorsanız, onu başarmak etmek için yeni yollar uyarlamanız gerekecektir.


Bir göz atalım.


1. Değişikliği kabul et

Pandemiden önce yalnızca çevrimdışı görünürlüğünüz varsa, şu an, çevrimiçi olmanın ve görünürlüğünüzü korumanın en iyi zamanıdır. Ürünlerinizi internetten satın ve her zaman kolay alışveriş için can atan müşterileri cezbedin. Bunlar aksesuar, ayakkabı, giysi, temel malzemeler, yiyecek veya elektronik olsun, ne olduğu önemli değil. İnternetten her şeyi satabilirsiniz. Unutmayın, online satış artık varlığınızı korumanız için bir zorunluluktur2.Unutmayın, online satış artık varlığınızı korumanız için bir zorunluluktur

Eve kilitleme ve evden çalışma, insanları dizüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi cihazlara yapıştırdı. Kendinize bir web sitesi kurun. Öğretmenseniz, farklı platformlarda eğitimler yayınlayın veya bahçeciliği seviyorsanız, arka bahçelerde veya iç mekanları süsleyebilecek ilgili alanlarda bahçecilikle ilgili ipuçları gönderin. Bu, takipçilerinizi bilgilendirecek ve meşgul edecek. 3. Dışarıdayken nasıl sağlıklı kalınır?

İnsanlar evdeyken dört duvar arasında hapsedilmiştir ve yalnızca rutin görevlerini yerine getirmektedir. Bu onları uyuşuk hale getirecektir. Yoga yaparken ya da sevdiklerinizle oyun oynarken nasıl dışarı çıkıp temiz hava soluyabileceklerini paylaşabilirsiniz. Bu şekilde talimatlarınızı takip edecekler ve hatta yoga videosu bile yayınlayabilirsiniz. Siz de bu tür işlerden faydalanırken, onları bu tür sıkıntılı zamanlarda kaliteli zaman geçirmeye teşvik edebilirsiniz.

4. IT,IT&IT

Neredeyse tüm işletmeler online tanıtım yapmaya başladı. Web siteleri, mobil uygulamalar ve e-posta pazarlaması BT hizmetlerinin büyük talep görmesini sağladı. Kesinlikle kendi BT firmanızı kurabilirsiniz ve böyle bir krizde firmanız iyi performans gösterecektir. Web siteleri oluşturmaktan network uygulamalarına varana kadar bir çok şey yapabilirsiniz. Bu size, diğer birçok işe kıyasla finansal istikrar sağlayacak. İyi projeler yaparsanız para kazanabileceğiniz sonsuz alan vardır.

5. İç Mekan Tasarımı

İnsanlar, karantina sırasında ofis işleri için evlerinde yer ayırmak zorunda olduklarından evlerini yenilemeye başladılar.. Hemen hemen hepsi tişört ve şortlarıyla çalışıyor. Ev kültüründen rahat çalışmayı kolaylaştırmak için evlerin içini tasarlama konusundaki bu yeni işbirliği, kesinlikle size iş yapmak için iyi fırsatlar sağlayacaktır.6.Yazmak İnsanlar evlerinde cihazlarına yapıştırıldıklarında, okumak ve araştırmak için oldukça fazla zaman harcayacaklar. Bu yüzden iş ararken yazın. Yeni fikirler, eski fikirlere yeni açılar, benzersiz bilgi ve düzenli içerik, iş yapmak için size yeni ufuklar verecektir. Ve evinizden uzaktan yazabilirsiniz, yeni bir ofis açmanıza gerek kalmaz. Pek çok işletme online olarak platforma taşındığından dolayı bir çoğu artık ürünleri için tanıtım yazılarına ihtiyaç duymaktadır.

7. Ev tabanlı işler:

Evde çalışan insanların yeterli vakti olmayacağı için kendi evinizde hazırlayıp sattığınız yemekler , bu tür kriz zamanlarında oldukça verimli olabilir. Bu fırsatı sonuna kadar kullanın.


Artık yeni normlara göre kendi işinizi kurmak için bir fikir bulmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun...

218 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page