top of page

BAE Çalışma İzni Vizesi Hakkında Kılavuz

Güncelleme tarihi: 21 Eki 2020

BAE'de uzun süreli kalmayı planlayan kişilerin oturma vizesi almaları gerekir. Ancak BAE'de çalışmak istiyorsanız, oturma vizesi ile birlikte bir BAE çalışma izni vizesi almanız gerekir. BAE'deki bir şirket tarafından işe alınmanızdan sonra BAE çalışma izni vizesi prosedürleri izlenecektir. BAE'nin her bir emirliği için çalışma vizesi almak için uyulması gereken bazı şartnameler ve düzenlemeler vardır. Bu, işçilerin haklarının ihlal edilmemesini sağlar.


BAE Çalışma Vizesi Kuralları

Aşağıdaki kriterleri karşılıyorsanız BAE'de çalışmaya hak kazanırsınız:

  • Yaşınız 18 ve üzeri olmalıdır

  • İşe almakla ilgilenen şirket geçerli bir lisansa sahip olmalıdır

  • İşe almakla ilgilenen şirketin herhangi bir ihlali olmamalıdır iş, sizi işe alan şirketin işlevselliği ile uyumlu olmalıdır.


BAE Çalışma Vizesi için uygun muyum?

18 yaşın üzerindeki ve Ministry of Human Resources and Emiratisation tarafından belirlenen normları karşılayan bir yabancı uyruklu herkes BAE'de çalışabilir. Üst yaş sınırı belirtilmemiştir ancak 65 yaşın üzerindeki yabancılar için şirket daha yüksek bir ücret öder. Ex-pat çalışanları 3 bölüme ayrılmıştır:

Kategori 1: Lisans derecesi sahibi

Kategori 2: Herhangi bir alanda lise sonrası diploma sahibi

Kategori 3: Lise diploması sahibi


BAE çalışma vizesi için gereken belgeler nelerdir?

  • BAE çalışma vizesi başvurunuzu destekleyecek belgeler,

  • Geçerli pasaportunuz ve aynısının bir kopyası

  • BAE protokolüne uygun boyutta bir pasaport fotoğrafı.

  • Yeterlilik belgeleriniz net kopyaları. Bunların BAE büyükelçiliği veya konsolosluğu ve kendi ülkenizin Dışişleri Bakanlığı tarafından usulüne uygun olarak doğrulanması gerekir.

  • BAE hükümeti onaylı bir sağlık merkezi tarafından verilen Tıbbi Sertifika Belgesi.

  • Sizi işe alan şirketin ticari çalışma lisansı

Yeni vize uyarınca BAE'de 2018 kuralları nedeniyle, bir sonraki duyuruya kadar iyi hal sertifikası gerekli değildir.


BAE'de Çalışma İznimi Nasıl Alabilirim?


Sizi işe almakla ilgilenen işveren, BAE çalışma vizenizi sizin adınıza alacaktır. The Ministry of Human Resources and Emiratisation, BAE için çalışma izinlerinin verilmesinden sorumludur. Süreç aşağıdaki gibidir: İşveren, çalışma izni başvurusunu Çalışma Bakanlığının çevrimiçi sisteminden yazdıracaktır.İstenen belgeler teslim edilir bakanlık başvuruyu inceleyecek ve gerekirse düzeltmeler isteyecektir. Bakanlık onayı verdikten sonra, işveren bakanlık web sitesinden indirebilir.

BAE çalışma vizesi almak ne kadar zaman alır?


Belgelerin ve ücretin eksiksiz olarak sunulması üzerine 5 iş günü içinde bakanlık çalışma iznini verir.

BAE Çalışma İzninin geçerliliği nedir?


Başlangıçta, aldığınız tarihten itibaren 1 ay geçerlidir. Uzatılabilir ve bu arada, işvereninizin sizin için bir ikamet vizesi, Emirates kimlik kartı ve işçi kartınızı ayarlamanız gerekecektir.


BAE Çalışma Vizesini Nasıl Alabilirim?


Onaylanmış çalışma izniniz, BAE'ye istihdam yoluyla BAE'ye girmenize izin veren bir giriş izni olduğunu kanıtlar. BAE çalışma vizesi yalnızca BAE'ye girdikten sonra başlar.


BAE Çalışma Vizesi yenilenebilir mi?


Evet, yenilenebilir. Başlangıçta vize 1-3 yıl süreyle verilir. Daha sonra ilgili The Ministry of Human Resources and Emiratisation'ın takdirine bağlı olarak uzatabilirsiniz, ancak vizeniz BAE vizesi ikamet süresi bitim süresi içinde ise vizenizi süresi dolduktan sonra da yenileyebilir.


İş bulmak için tavsiye ettiğimiz vize türü nedir?


90 Günlük vize (Tek Giriş): Bu vize, BAE'de iş arayanlar için tavsiye edilir. Bu vize, tek girişe izin verir. BAE'de iş aramak ve sonuçlandırmak için 90 gününüz var. Süreniz , BAE'ye giriş tarihinden itibaren 90 gün geçerlidir. BAE'den çıktığınızda vizeniz sona erer. İşlem süresi 24 ila 72 iş saatidir.

Not: Bu vize BAE'de herhangi bir işi garanti etmez.
1.150 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page